PKP Intercity nawiązało współpracę z WICHARY Technologies

23 października 2018

PKP Intercity wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dostawę 6 pojazdów szynowo-drogowych. Oferta firmy WICHARY Technologies Sp. z o.o. została oceniona jako najlepsza w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę 6 szynowo-drogowych pojazdów manewrowych dla PKP Intercity.

PKP Intercity zakupiło 6 lekkich pojazdów szynowo-drogowych do manewrów. Te lekkie pojazdy do przetaczania lokomotyw i wagonów, mają możliwość poruszania się zarówno na gumowych kołach jak i po szynach, na kołach stalowych. Z uwagi na charakter pracy – przetaczanie pojazdów kolejowych głównie w halach – wyposażone są one w silniki elektryczne, do których energia zgromadzona będzie w akumulatorach. Niewielkie rozmiary, duża zwrotność, oraz zasilanie elektryczne pojazdu sprawiły, że pojazdy doskonale nadają się do pracy manewrowej w halach naprawczych taboru kolejowego.

Pojazdy mają stacjonować w bazach przewoźników w Gdyni Grabówku (2 pojazdy), w Gdyni Leszczynkach (1 pojazd), w Krakowie (2 pojazdy) i w Przemyślu (1 pojazd).

Więcej informacji na stronie:

https://www.rynek-kolejowy.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=odCpHm-ceyQ

 

WICHARY Technologies Sp. z o.o.

42-625 Pyrzowice ul.Centralna 6
tel. +48 32 661 99 00, fax +48 32 661 99 99
e-mail: wichary@wichary.eu