Otwarcie instalacji do produkcji paliwa alernatywnego w ZGiUK Lubań

16 czerwca 2014

Panorama-linia-RDF-2_big

W dniu 13 czerwca 2014 roku o godzinie 11:14 (14 – ponieważ porozumienie podpisało 14 gmin) nastąpiło uroczyste otwarcie instalacji realizowanej w ramach projektu: „Budowa instalacji do kompostowania oraz pozostałych budowli związanych z prowadzonym systemem wykorzystania odpadów pochodzenia biologicznego w Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich w Lubaniu”.

Jednym z głównych elementów powyższego projektu jest linia do produkcji paliwa alternatywnego, której wykonawcą jest firma WICHARY Technologies Sp. z o.o. jako lider konsorcjum oraz firma Falubaz Polska S.A. jako uczestnik konsorcjum. W skład linii wchodzą m.in. rozdrabniacz o wydajności do 5 t/h, dwa separatory nadtaśmowe elektromagnetyczne do metali żelaznych, separator powietrzny oraz układ przenośników wraz z przenośnikiem bunkrowym. Wsadem do opisywanej instalacji jest balast pochodzący z separatora optycznego (także dostarczonego przez firmę WICHARY Technologies w ramach wcześniejszych projektów) oraz frakcja lekka po kabinie sortowniczej i po przejściu przez separator powietrzny. Materiał z obydwu źródeł przed podaniem do rozdrabniacza jest poddawany działaniu separatorów magnetycznych w celu wydobycia metali i ochrony rozdrabniacza. Frakcja po separatorze powietrznym oraz frakcja po separatorze optycznym, pozbawione już metali, trafiają do przenośnika bunkrowego skąd trafiają do rozdrabniacza. Końcowym efektem pracy instalacji jest paliwo alternatywne o granulacji około 30 mm.

Współpraca z takimi Klientami oraz możliwość pochwalenia się realizacjami w takich miejscach to dla Nas prawdziwa przyjemność. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z niniejszej uroczystości i zachęcamy do równie prężnych działań i inwestycji, których efektem są tak piękne instalacje.

1 - Kopia

2 - Kopia

3

LINKI

http://eluban.pl/rozmaitosci/1387,full-eco-w-lubaniu.htm
http://www.komsat.pl/articles.php?article_id=347
http://www.luzyce.info/luban/otwarcie-instalacji-za-28-mln-zl
http://www.muzyczneradio.com.pl/11727,wiadomosci,inwestycja-za-27-milionow-rozwiaze-problem-smieci-na-lata.html#.U56Pd7mKDcs

FILM

 

WICHARY Technologies Sp. z o.o.

42-625 Pyrzowice ul.Centralna 6
tel. +48 32 661 99 00, fax +48 32 661 99 99
e-mail: wichary@wichary.eu