Polityka personalnaGłówne zadania polityki personalnej

 

WICHARY Technologies Sp. z o.o., terminowo i rzetelnie reguluje należności o charakterze publiczno-prawnym, przestrzega obowiązującego prawa oraz zatrudnia pracowników wyłącznie na podstawie umów o pracę. W swojej aktywności gospodarczej kieruje się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu, przestrzegając zasad etyki i uczciwej konkurencji.


Spółka zdobyła uznanie i szacunek przedstawicieli swojej branży. W latach 2006r. i 2009r. Dziennik Puls Biznesu potwierdzał jej przynależność do klubu „Gazela Biznesu”, czyli najdynamiczniej rozwijających się firm. Spółka uzyskała tytuł „Geparda Biznesu 2010” za wysoki zysk netto w stosunku do przychodów operacyjnych. Znalazła się wśród średnich firm „DIAMENTÓW FORBESA 2013″, które w ciągu trzech lat najdynamiczniej zwiększyły wartość. Przez kolejne lata działalności otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. W tym m.in. „Europrodukt 2005” za „Laserowy System Tnąco-Grawerujący” czy w 2006 r. nagrody „ EuroMarka 2006”. W 2008 r. nagroda QI ORDER za system zarządzania najwyższej jakości i Platynowy Laur Przedsiębiorstwo Fair Play. Za rozwój spółki Prezes Marian Wichary otrzymał tytuł „Ambasadora przedsiębiorstwa w Biznesie”. Najważniejsze jej certyfikaty to: „Certyfikat Lidera Innowacji”, „Klaster Kolejowy”, „Europrodukt 2005”, „Euromarka 2006”, „Firma Bliska Środowisku”, „EuroCertyfikat” odnośnie Firmy. Corocznie od 2005r otrzymuje certyfikaty dla systemów zarządzania jakością, zarządzania BHP i wymagań jakości dotyczących spawania.
Spółka trzykrotnie startowała w organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” otrzymując w 2004r. wyróżnienie, natomiast w 2007r. zajmując II miejsce nagrodę „Pracodawca — organizator pracy bezpiecznej” i Statuetkę „Pracodawca — organizator pracy bezpiecznej”. W roku bieżącym tj. 2018 nasza firma zdobyła III miejsce w województwie śląskim oraz również nagrodę „Pracodawca — organizator pracy bezpiecznej” i Statuetkę „Pracodawca — organizator pracy bezpiecznej”.Firma zwiększyła poziom zatrudnienia od 2,20 etatu w 1992r. do 115,5 etatów w 2018r.
Dzięki świadomości Zarządu co do roli kapitału ludzkiego oraz w obliczu zachodzących zmian w otoczeniu zewnętrznym i wewnętrznym Spółka utrzymuje przewagę konkurencyjną na rynku.


W firmie panuje atmosfera partnerstwa, wszyscy mówią sobie po imieniu i większą wagę przywiązuje się do wiedzy niż do tytułów czy stanowisk. Dynamiczny zespół ludzi osiąga swój sukces przez wspólne działania, a przy wypełnianiu codziennych obowiązków pomagają im wysokiej klasy narzędzia pracy. Spółka działa na rzecz środowiska lokalnego i realizuje programy odpowiedzialnego biznesu wspierając finansowo regularnie lub jednorazowo stowarzyszenia, fundacje, konkretne wydarzenia i osoby.

 

WICHARY Technologies Sp. z o.o.

42-625 Pyrzowice ul.Centralna 6
tel. +48 32 661 99 00, fax +48 32 661 99 99
e-mail: wichary@wichary.eu